V přízemí naší školy je umístěna menší školní knihovna, kterou mohou využívat nejen žáci, ale i pedagogičtí pracovníci. Svým žákům umožňuje vypůjčit si tituly zpravidla o velké přestávce dva dny v týdnu.  Pokud by však vášnivý čtenář nevydržel čekat, nebo je potřeba kniha pro referát, či encyklopedie k výuce, je možné dohodnout se i na jiný den. Zájemci si mohou tituly půjčit bezplatně na dohodnutou výpůjční dobu. Knihovna nabízí žákům možnost titul si půjčit, ale také přijít se podívat, danou knihou jen listovat a třeba se trochu i začíst.

Sortiment knih pro 1. a 2. stupeň zahrnuje pestrou škálu titulů jak pro nejmenší, či začínající čtenáře, tak čtenáře odrostlejší, a to ve všech druzích literatury. K celotřídnímu čtení v rámci výuky byly školou zakoupeny tituly v dostatečném množství. Čtenáři, kteří vztah ke knihám stále hledají, mohou sáhnout po útlých titulech v paperbacku.

Z odborné literatury tu žáci mohou najít nejrůznější encyklopedie a odborné knihy, a to jak pro 1. stupeň, tak i pro 2. stupeň. Zvláštní sekci knihovny tvoří část určená pro pedagogy.

Během loňského školního roku bylo evidováno v průměru 350 výpůjček, což svědčí o tom, že žáci si svoji cestu ke knize zase začínají hledat.